Antonín Bastl ml.

Věk 25 let
Člen SDH: SDH Drnovice
Jak dlouho jste již dobrovolným hasičem? přibližně 17 let
Funkce ve sboru: Člen výboru, člen sportovního družstva
Co Vás vedlo stát se dobrovolným hasičem?

K hasičům jsem „přičichnul“ již jako malé dítě, protože celá naše rodina se hasičům věnuje a tak mě s sebou rodiče brali na soutěže, brigády v hasičce, apod. a tohle asi rozhodlo, že i já se tomuto koníčku budu věnovat. Jako mladý hasič jsem začal působit přibližně v 8 letech a ve 14 letech jsem se rozhodl studovat SOŠ požární ochrany ve Frýdku - Místku. Po jejím absolvování jsem pokračoval ve studování hasičiny na fakultě bezpečnostního inženýrství VŠB - TU Ostrava, obor technika požární ochrany. Nyní pracuji na krajském operačním a informačním středisku HZS JmK a ve volném čase se stále věnuji dobrovolným hasičům, prioritně pak práci v jednotce SDH.

Jste členem soutěžního družstva a na jakém postu?

Nejprve jako naběrač v Drnovice „A“ a teď již rok jako rozdělovač v Drnovice „B“

Co Vám požární sport přináší a co Vám na něm vadí?

Určitě mi přinesl spoustu přátel, známých a také mnoho nezapomenutelných zážitků, které jsem za ty roky prožil. Docela mi vadí, že požární sport toho již s hasiči nemá moc společného. Záleží tu na tom, kdo má silnější stroj, rychlejší běžce atd.

Myslíte si, že ustavení komise pro sport při OSH Vyškov je přínosem pro Soptíka a VC okresu Vyškov?

Doufám, že bude tato komise přínosem, protože o soutěžích soptíka a VC budou rozhodovat lidé, kteří jezdí na soutěže a ví, jaké jsou momentální potřeby.

Váš největší úspěch v hasičině?

Jako můj největší úspěch v hasičině bych asi zmínil to, že moje zaměstnání je rovnou i mým koníčkem.

Co by jste na hasičině změnil (-a), kdyby byla možnost?

Více se zaměřit na činnost jednotek SDH. Dle mého názoru je prioritní, aby hasiči byli nápomocni v případě nouze a požární sport toho již s touto činností nemá mnoho společného.

Koho by jste zvolil (-a) Osobností SDH okresu Vyškov (pro svoje zásluhy a činy)?

Tady bych nerad na někoho zapomněl, ale již v době mých počátků to byli Alois Maršál, můj otec - Antonín Bastl, Milan Blažek, Zdeněk Ondráček, Jitka Fabiánová. Osobností je určitě mnoho. Každý, kdo stojí v pozadí soutěží MH, dospělých nebo dalších akcí, které dostávají dobrovolné hasiče do podvědomí veřejnosti si „titul“ Osobnost SDH okresu Vyškov dle mého názoru zaslouží.

Čeho by jste chtěl (-a) v hasičině dosáhnout?

Budu spokojený, když mi mé nadšení a radost z hasičiny vydrží co nejdéle to půjde.

Koho ze svých kolegů a známých, by jste nám pro tuto anketu doporučil (e-mailová adresa)

Šoumen VC okresu Vyškov - Karel Grošek grosekarel@seznam.cz

Jaký vzkaz nebo přání by jste vzkázal ostatním hasičům

Přeji všem hodně úspěchů v tomto novém roce jak na poli pracovním, tak i soutěžním a ať Vás všechny hasičina i nadále baví.