Untitled document

Milan Buriánek

Věk 23 let
Člen SDH: SDH MYSLEJOVICE
Jak dlouho jste již dobrovolným hasičem? hasičem jsem se už narodil, ale oficiálně 10 let
Funkce ve sboru: jednatel
Co Vás vedlo stát se dobrovolným hasičem?

Celá rodina byla součástí SDH v Myslejovicích, tak nebyl důvod nejít stejným směrem. Navíc jsem ve 13 letech, hned při své první soutěži, na okresním kole mládeže za tým Alojzova dosáhl na týmové vítězství a pak už to šlo všechno ráz naráz.

Jste členem soutěžního družstva a na jakém postu?

V současné době zastávám běžecké funkce na rozdělovači, ale rád bych se posunul zpět na funkci proudaře Smile.

Co Vám požární sport přináší a co Vám na něm vadí?

Požární sport mi za posledních 10 roků přinesl spoustu, vesměs pozitivních věcí a spoustu nových přátel. Jsem rád, že mohu být jeho součástí a doufám, že ještě dlouho budu. Je to jedna z mála věcí, která mi pomáhá přijít na jiné myšlenky a odreagovat se. A co mi na něm vyloženě vadí? Troufám si říci, že v současné době vůbec nic.

Myslíte si, že ustavení komise pro sport při OSH Vyškov je přínosem pro Soptíka a VC okresu Vyškov? Komise je pro mě zcela určitě přínosem. Důvodů, proč je komise podle mě důležitá, je spousta. Jsem rád, že tato komise vznikla.
Váš největší úspěch v hasičině?

Pro mě je největším úspěchem, že se nám u nás v Myslejovicích, společně se švédem a wehrezem, podařilo prakticky z ničeho rozjet požární sport, který sebou přinesl velmi kvalitní, širokou a hlavně sportovně založenou základnu hasičů s věkovým průměrem do 18 let. Co se týče individuálních úspěchů, tak nikdy nezapomenu na historicky naše první vítězství v požárním útoku se strojem PS 12 v Němčicích v roce 2004 a mohutnou oslavu, která nebrala konce. Téhož roku jsme rovněž postoupili na krajské kolo do Zábřehu.

Co by jste na hasičině změnil (-a), kdyby byla možnost?

Hasičina má pro mě svoje kouzlo a momentálně mě nic nenapadá, co bych změnil.

Koho by jste zvolil (-a) Osobností SDH okresu Vyškov (pro svoje zásluhy a činy)?

Jelikož se zajímám hlavně o požární sport, a na Vyškovsku se pohybuju teprve 3. rokem, tak z tohoto pohledu jsou to 2 osoby:

Libor Fiala & Zbyšek Pěnčík

Čeho by jste chtěl (-a) v hasičině dosáhnout?

50 roků ve sboru

Koho ze svých kolegů a známých, by jste nám pro tuto anketu doporučil (e-mailová adresa)

Dvořák Oldřich

OLDvorak@seznam.cz

Jaký vzkaz nebo přání by jste vzkázal ostatním hasičům

Život je největší zloděj. Nejdřív Ti ukradne mládí, potom krásu, dále zdraví a na konec uteče od Tebe on sám.“ Užívejte plnými doušky svého života a přeji všem, ať nás to potká až za spousty a spousty let.