O Mladých hasičích

2010 - Aktuálně

Disciplíny, ve kterých soutěží naše družstva mladých hasičů jsou hasičská všestrannost, CTIF a požární útok. informace o závodech, které nás čekají a výsledky bývají vyvěšeny na nástěnce a na těchto stránkách. Přípravu se snažíme nepodceňovat, aby výsledky byly co nejlepší.

Střelbu je možno trénovat na nově zakoupených vzduchovkách.

 

 

Topografické značky máme vytvořeny samovýrobou díky vedoucí Marii Kudličkové. Mladí hasiči se zapojují do akcí, které pořádají dospělí hasiči, např. chystání trati před domácí soutěží nebo čištění zahrady za hasičskou zbrojnicí. Zde budou v budoucnu cvičit a zlepšovat své výkony v požárním útoku a zdolávání překážek, které jsou pro mladé hasiče také nově zhotoveny. Zázemí mladých hasičů je dobré, teď už jen chuť trénovat a výsledky se dostaví.

vedoucí mh. Zdeněk Grmela

 

 

 

 

2009

Mladí hasičiMladí hasiči v Topolanech se začali scházet po několikaleté pauze koncem září 2008.

Jejich vedoucí se stala Mgr. Marie Kudličková, učitelka 1. stupně ZŠ, která ten stejný měsíc úspěšně absolvovala zkoušky pro vedoucí  mládeže. V současné době má oddíl 14 členů a těší se velkému zájmu.

Ihned po založení družstva a po vyřízení potřebných formalit mladé hasiče čekal první všestranný závod v Nesovicích, pustily se s velkým elánem do učení  značek, uzlů, práce s buzolou,....

Zimní období vyplnily zkouškami na divadelní představení "V Betlémě není místo", kterým 20. prosince ve spolupráci s kulturní komisí přispěly k vytvoření vánoční atmosféry.

Po krátké lednové pauze, kdy jsme sbírali kondičku na zasněžených kopcích, jsme se opět sešli, abychom oprášili znalosti na závod všestrannosti v Pístovicích.

Po tomto závodě jsme již netrpělivě očekávali první trénink požárního útoku a hlavně první závody v Ivanovicích na Hané.

Družstvo se zúčastňuje soutěží mladých hasičů na vyškovsku. Doprava na soutěž je zajištěna hasičským vozidlem AVIA a vždy s nimi jedou dva další dospělí hasiči a vedoucí mládeže Marie Kudličková.

 

Soutěžní pokřik mladých hasičů:

 

  PŘIJELI JSME Z TOPOLAN,  
  A JDEME SI PRO POHÁR.  
  ČAS JE PĚKNÝ PATNÁCT NULA,  
  NEVÍM KDO JE TADY NULA!  
  PAČ JSME RYCHLÍ JAKO ŠÍP,  
  HBITÍ MRŠTNÍ JAKO PSÍK.  
  ŽÁDÁME VÁS TEDY ZNOVA,  
  A TO NEJSME ŽÁDNÁ NOVA.  
  PŘIJELI JSME PRO POHÁR,  
  A JSME ROVNOU Z TOPOLAN.  
  OSTATNÍ CO DOJEDOU,  
  S PRÁZDNOU DOMŮ POJEDOU.  


 

 

 

 

Datum - Svátky

Sestavuji aktuální kalendář ...

Novinky

Kalendář

Sponzoři

Sbor dobrovolných hasičů Topolany

        © 2009-2019 Všechna práva vyhrazena