Ve dnech 1.7.-5.7 proběhlo Mistrovství ČR Hry Plamen a dorostu SH ČMS v požárním sportu 2016 – České Budějovice. Na tomto mistrovství nás za Jihomoravský kraj reprezentovali naši členové SDH Topolany Dominik Ševčík a Monika Brunclíková. Oba dva závodníci nám tímto udělali velikou radost a na jejich výkony se můžete podívat na videích níže.

Dominik skončil na 6.místě a Monika na 8.místě, což je vzhledem k celorepublikové konkurenci úžasný výkon. Oběma sportovcům gratulujeme a děkujeme i doprovodu, který s nimi sdílel jejich okamžiky a to Lucce Macháňové (SDH Topolany), Barboře Plškové (SDH Dětkovice), Dušanovi Kusalovi (SDH Ivanovice na Hané) a hlavně vedoucímu celé skupiny Zbyňkovi Machancovi (SDH Tvarožná).

Radost celé skupiny naneštěstí bohužel zhatila při návratu domů tragická dopravní nehoda u Tvarožné. Tato nehoda se stala těsně před nimi a protože jsou to všichni hasiči, zastavili a pomáhali při této něťastné události. O to více jsme na ně hrdí, jak celou situaci zvládli, ale radši bychom byly, kdyby se tato nehoda vůbec nestala. Při příletu vrtulníku navíc při přistání došlo k poškozaní zadního okna na vozidle okresního sdružení. Ale při této chvíli, kde umírali lidé je to skoro bezpředmětná záležitost.

SDH Topolany

Videa Běh překážky 100 m,