Den 8. září 2018 byl pro náš sbor velkou a významnou událostí. Oslavili jsme 125. výročí založení SDH Topolany.
Samotným oslavám předcházela důkladná příprava, která zahrnovala tyto činnosti:

Zajištění účinkujících, tisk plakátů a pozvánek, podání žádostí na vyznamenání členů SDH, dovoz a stavba stanového přístřešku, stavba dřevěných hranic, umístění havarovaných vozidel na plochu hřiště, zajištění občerstvení, příprava zasedací místnosti na slavnostní schůzi na obecním úřadě, úklid kolem hasičské zbrojnice a v hasičské zbrojnici, příprava a vystavení veškeré naší současné i historické techniky, zajištění kapely a občerstvení a další činnosti, které zajistily zdárný průběh celých oslav.

Oslavy začaly v 11:00h slavnostní schůzí na obecním úřadě v nově zbudovaném společenském centru, na které byli přítomni zástupci obecního úřadu Topolany, krajský zastupitel ing. Roman Celý, zasloužilý hasič Jaroslav Bejlek,  náměstek starosty Okresního sdružení hasičů Vyškov a člen výkonného výboru Krajského sdružení hasičů Jihomoravského kraje  Miroslav Brandýs, zástupce OSH Vyškov Mgr. Milada Tomášková, velitel okrsku Moravské Prusy  ing. Petr  Mrnuštík,  členové SDH Topolany, zástupci SDH Hoštice-Heroltice, zástupci obce Křižanovice.
Všichni tito zástupci pozdravili naši slavnostní schůzi a popřáli našemu sboru hodně úspěchů do dalších let.

Na schůzi byly předneseny výroční zprávy SDH Topolany. Zprávy si připravili starosta sboru Jaromír Slezák a vedoucí mládeže Mgr. Marie Kudličková. Svůj příspěvek přednesl i starosta obce Vladimír Kudlička.

Po ukončení schůze se nejvyšší představitelé sboru a hosté odebrali na místní hřbitov, kde byla uctěna památka zesnulých členů v posledních pěti letech položením kytice na jejich hrob. Po té následovala krátká prohlídka hasičské zbrojnice.

Ve 13:00 h začal slavnostní program na místním hřišti předáním hasičských vyznamenání. Proběhly i gratulace členům, kteří oslavili v nedávné době významné životní jubileum. Náš sbor byl také oceněn čestným uznáním obce Topolany. K poslechu hrála kapela Jiřího Alána. Ukázky techniky a zásahů nám předvedli SDH Vyškov, SDH Ivanovice na Hané, SDH Švábenice, SDH Topolany, Policie ČR Vyškov.
Za tyto pěkné ukázky všem dobrovolným složkám velice děkujeme. Obecenstvu se program velice líbil a poděkovalo za to všem jmenovaným velkým potleskem.

Děti se mohly pobavit na skákacím hradu. Nabitý program trval až do odpoledních hodin. Oslavy pokračovaly večer taneční zábavou, na které hrála kapela Jiřího Alána.

Za zdárný průběh oslav děkujeme všem účinkujícím, pořadatelům a všem, kteří nám s přípravou a průběhem oslav pomohli. Velké poděkování patří obecnímu úřadu Topolany, který se na těchto oslavách organizačně a finančně nemalou mírou podílel.

Fotografie a video z oslav 125. Výročí založení SDH Topolany můžete shlédnout na našich stránkách www.sdhtopolany.cz

David Ševčík, náměstek starosty SDH Topolany