Přinášíme Vám informace o našich dvou reprezentantech Lucii Macháňové a Dominiku Ševčíkovi, kteří se pohybují na úrovni reprezentování naší země na různých světových závodech a mistrovství.
Požádali jsem oba závodníky aby nám napsali o jejich letošní sezóně.
Níže najdete jejich příspěvky a fotografie, které nám poskytli.
 
SDH Topolany oběma reprezentantům gratuluje a děkuje za velmi úspěšnou sezónu, kterou absolvovali.

 


 

Sezóna 2018 Lucie Macháňové

Letošní sezóna pro mě nebyla jednoduchá kvůli mým zdravotním potížím. Zimní přípravu jsem proležela nemocná doma a na jaře pro mě bylo velice obtížné najet na normální tréninky, proto jsem sezónu 2018 neviděla moc nadějně a nic jsem od ní neočekávala.

I přes to jsem se kvalifikovala na Mistrovství České republiky dorostu ve výstupu na cvičnou věž, kde jsem obsadila 3. místo, což pro mě moc znamenalo.

Také jsem se účastnila MČR žen s SDH Žernovník, kde jsme se s holkama umístily na 7. místě a na 100 m překážek jsem si splnila svůj sezónní rekord, na hranici 17 vteřin, za který jsem byla opravdu ráda.

Třetí příčku za výstup na cvičnou věž jsem získala na Višegradském poháru. V průběhu sezóny jsem objela 3 závody Českého poháru a po součtu výsledků jsem celkově obsadila 5. místo za starší dorostenky.

Za svůj největší úspěch považuji účast na mezinárodních závodech v Lotyšsku s českou dorosteneckou reprezentací, kde jsem na disciplíně 100 m překážek obsadila 2. místo.

Celá sezóna pro mě nakonec byla velice příjemným překvapením a jsem ráda, že jsem to po zimě nevzdala, poprala se s tím a běhala dál.

Lucie Macháňová

 


 

Sezóna 2018 Dominik Ševčík

V letošním roce jsem se soustředil na činnost v České reprezentaci, tudíž i více závodů a tréninku na věži, protože to považuji za moji slabší stránku.

Zúčastnil jsem se 3.závodů ve stovkách mužů a 6.závodů ve věžích starších dorostenců.

Všechny tyto závody byly součástí kvalifikace na MČR jednotlivců. Na MČR mužů a žen v Liberci mně byl umožněn start na základě výsledku v tabulce v obou disciplínách.

Moje umístění na věži skončilo bramborovou medailí a ve stovkách 6. místem a zároveň první zkušenosti s dopingovou kontrolou sportovců (samozřejmě můj test byl negativní).

Startoval jsem i na MČR dorostu v Plzni za tým SDH Brada-Rybníček. Z Plzně jsme odjížděli s titulem mistrů České republiky ve štafetě 4x100m a v celkovém hodnocení týmů a já k tomu s medailí vícemistra České republiky 100m SDH dorostenců.

Vzhledem k mé celosezónní činnosti jsem se účastnil soustředění s dorosteneckou reprezentací. Veškerá tato činnost směřovala ke startu na Mistrovství světa dorostu v Bulharsku ve Varně. S klukama jsme vybojovali celkové 3. místo ve stovkách a věžích a 2. místo v požárním útoku a štafetě.

Podtrženo, sečteno celkové 3. místo na světě. Sezónu bych označil za velice úspěšnou, bez zranění a se splněným snem.

Dominik Ševčík 


 

SDH TOPOLANY JEŠTĚ JEDNOU  OBĚMA GRATULUJE

 

 

Datum - Svátky

Sestavuji aktuální kalendář ...

Novinky

Kalendář

Sponzoři

Sbor dobrovolných hasičů Topolany

        © 2009-2019 Všechna práva vyhrazena