SDH Topolany bylo opět po předchozích výborných zkušenostech osloveno pořadatelem testů Škody Fabie Super 2000 pořádaných společností Škoda Motorsport. Tentokrát se testovalo v rychtářovském lese v celkem složité lokalitě. Testovalo se od úterý 4.srpna 2009 do pátku 7.srpna 2009, vždy od 8:00 hodin do 19:00 hodin. Trať byla také náročná tím, že přes tuto cestu vedla cyklisty velmi oblíbená cyklostezka jak do Ruprechtova, tak do Krásenska a Rychtářova. Trať byla po čtyři dny sice uzavřena, ale jak to již bývá, neukázněnost některých návštěvníků lesa byla veliká. Vše bylo ale zvládnuto a bezpečnost osob byla zajištěna jak informačními cedulemi, tak pískáním na píšťalku před průjezdem vozidla. První dny testů probíhali bez účasti diváků, ale jak se o celé akci dozvěděla veřejnost, začali se lidé chodit dívat. Nebylo jich sice tolik jako na testech na jaře v Moravských Prusích, ale v těchto lesích byla zase snížena kvalita signálu z vysílaček , takže komunikace mezi jednotlivými stanovišti byla ztížena. V tomto nelehkém úkolu nám pomohlo 6 hasičů z Hlubočan, protože jsme nebyli schopni v době dovolených poskládat určený počet cca 10 osob sami.

Dvakrát bylo dokonce potřeba naší hasičské Avie, kdy jezdec v jednom případě narazil kolem do trávy zarostlého betonového můstku a následně se ocitl mimo trať. V druhém případě jezdec jen přetáhl zatáčku a opět byl mimo trať. V obou případech jsme bezproblémově vozidlo vyprostili z příkopu zpět na cestu a jízdy mohly po drobných opravách pokračovat. Jezdci Jan Kopecký se spolujezdcem Petrem Starým, Juho Hänninen se spolujezdcem Mikko Markulem a celý tým Škoda Motorsport byli s našimi službami spokojeni. Spokojeny byly i pořádající společnosti MIA Studio Vyškov, spol. s r.o. a Magnum Car, a.s. Celkem se akce zúčastnilo cca 10-11 hasičů každý den. Trať byla dlouhá 4,6 km a Fabia úsek zdolala za necelé 3 minuty. Terén byl složitý, protože asfaltová cesta byla po krajích zarostlá trávou a závodník prakticky neviděl co ho čeká za zatáčkou. Škoda Motorsport se tímto terénem připravovala na nadcházející soutěž Barum Rallye, kde bude chtít jistě předvést svoje vozy a své jezdce v těch nejlepších barvách.

Přejeme jim aby testy, které u nás na vyškovsku prováděli, maximálně na soutěži zúročili. Výdělek z této akce bude u topolanských hasičů opět vložen do hasičské pokladny. SDH Topolany děkuje všem, kteří se na této akci podíleli a obětovali svoje dovolené a svůj volný čas ve prospěch této akce. Poděkování patří také VLS ČR, s.p. divize Plumlov.

Na akci se zúčastnili:

Za SDH Topolany