SDH Topolany bylo opět po předchozích výborných zkušenostech osloveno pořadatelem testů Škody Fabie Super 2000 pořádaných společností Škoda Motorsport. Tentokrát se testovalo v rychtářovském lese v celkem složité lokalitě. Testovalo se od úterý 4.srpna 2009 do pátku 7.srpna 2009, vždy od 8:00 hodin do 19:00 hodin. Trať byla také náročná tím, že přes tuto cestu vedla cyklisty velmi oblíbená cyklostezka jak do Ruprechtova, tak do Krásenska a Rychtářova. Trať byla po čtyři dny sice uzavřena, ale jak to již bývá, neukázněnost některých návštěvníků lesa byla veliká. Vše bylo ale zvládnuto a bezpečnost osob byla zajištěna jak informačními cedulemi, tak pískáním na píšťalku před průjezdem vozidla. První dny testů probíhali bez účasti diváků, ale jak se o celé akci dozvěděla veřejnost, začali se lidé chodit dívat. Nebylo jich sice tolik jako na testech na jaře v Moravských Prusích, ale v těchto lesích byla zase snížena kvalita signálu z vysílaček , takže komunikace mezi jednotlivými stanovišti byla ztížena. V tomto nelehkém úkolu nám pomohlo 6 hasičů z Hlubočan, protože jsme nebyli schopni v době dovolených poskládat určený počet cca 10 osob sami.

Dvakrát bylo dokonce potřeba naší hasičské Avie, kdy jezdec v jednom případě narazil kolem do trávy zarostlého betonového můstku a následně se ocitl mimo trať. V druhém případě jezdec jen přetáhl zatáčku a opět byl mimo trať. V obou případech jsme bezproblémově vozidlo vyprostili z příkopu zpět na cestu a jízdy mohly po drobných opravách pokračovat. Jezdci Jan Kopecký se spolujezdcem Petrem Starým, Juho Hänninen se spolujezdcem Mikko Markulem a celý tým Škoda Motorsport byli s našimi službami spokojeni. Spokojeny byly i pořádající společnosti MIA Studio Vyškov, spol. s r.o. a Magnum Car, a.s. Celkem se akce zúčastnilo cca 10-11 hasičů každý den. Trať byla dlouhá 4,6 km a Fabia úsek zdolala za necelé 3 minuty. Terén byl složitý, protože asfaltová cesta byla po krajích zarostlá trávou a závodník prakticky neviděl co ho čeká za zatáčkou. Škoda Motorsport se tímto terénem připravovala na nadcházející soutěž Barum Rallye, kde bude chtít jistě předvést svoje vozy a své jezdce v těch nejlepších barvách.

Přejeme jim aby testy, které u nás na vyškovsku prováděli, maximálně na soutěži zúročili. Výdělek z této akce bude u topolanských hasičů opět vložen do hasičské pokladny. SDH Topolany děkuje všem, kteří se na této akci podíleli a obětovali svoje dovolené a svůj volný čas ve prospěch této akce. Poděkování patří také VLS ČR, s.p. divize Plumlov. 

Na akci se zúčastnili:

 Za SDH Topolany

Za SDH Hlubočany

Jaromír Slezák  Mirek Šmétka
 David Slezák  Patrik Štěpánek
 Zdeněk Grmela  Jiří Pavézka
 David Ševčík  Jiří Kopřiva
 Libor Hasala  Jiří Tvrzník

Václav Pospíšil

Roman Pintrava

 

FOTO  David Ševčík

 

9.8.2009

 

Datum - Svátky

Sestavuji aktuální kalendář ...

Novinky

Kalendář

Sponzoři

Sbor dobrovolných hasičů Topolany

        © 2009-2019 Všechna práva vyhrazena