Na tento den, na pátek 8. ledna 2010 bylo od meteorologů vydáno výstražné upozornění na intenzivní sněžení. V naší oblasti mělo podle předpovědi napadnout cca 30 cm sněhu. Tato předpověď se do puntíku vyplnila a od časných ranních hodin intenzivně sněžilo. Odpoledne již bylo ve vesnici i na chodnících až 20 cm sněhu. Někde i více, protože se začaly dělat závěje. Obecní pracovník pan Rapant (mimo jiné člen SDH Topolany) již od rána udržoval chodníky, ale tam kde před 10 minutami sníh prohrnul mohl jít chodník prohrnut znova. Proto jsme jako zásahová jenotka obce Topolany vyšli do ulic s lopatami, hrabli a dokonce i sněžnou frézou a zapojili se tak do odstraňování sněhové nadílky z chodníků a někdy i vjezdů.

Před domy, kde jsme věděli, že tam bydlí starší lidé jsme se uklid snažili dělat co nejpoctivěji. V nočních hodinách ovšem ještě ke všemu začalo pršet. Takže ráno bylo všechno pokryto asi centimetrovou vrstvou ledu, ale myslíme si že to hlavní co jsme mohli udělat jsme udělali a rádi jsme pomohli.

Přítomní členové JPO Topolany Přítomní členové SDH Topolany
Hudeček Vladimír  Brunclík Radovan